Aktualności

Logo: Powiat Świebodziński

Logo BIP

Aktualności ze zdjęciami

Zapisy do Wydziału Komunikacji

11-01-2021
Od 11 stycznia 2021 w Wydziale Komunikacji od poniedziałku do piątku pojazdy rejestrowane będą wg kolejności umówienia się (niezależnie gdzie zostały zakupione - w Polsce czy zagranicą) Zapisy przyjmowane są...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Zapisy do Wydziału Komunikacji

Harmonogram akcji poboru krwi w 2021r.

07-01-2021
Regularny termin (za wyjątkiem lipca) to ostatni wtorek miesiąca. Mobilny punktu poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze stacjonował będzie przy I Liceum...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Harmonogram akcji poboru krwi w 2021r.

Zmiany w 2021 r. czekające osoby z niepełnosprawnością

07-01-2021
Punkt Informacyjny dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Świebodzinie przygotował listę zmian, które zgodnie z przepisami w 2021 r. dotyczyć będą osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. ...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Zmiany w 2021 r. czekające osoby z niepełnosprawnością

Aktualności pozostałe

 • 06-07-2020
 • Autor: Anna Zielińska
 • drukuj

Rezonans w Świebodzinie

Szpital w Świebodzinie z myślą o mieszkańcach naszego Powiatu kończy budowę pracowni rezonansu magnetycznego, w ub. tygodniu wstawiony został już aparat.
Szpital chce pozyskać także młodych lekarzy  do specjalizacji w zakresie neurologii i zwiększyć liczbę łóżek udarowych ze względu na coraz większą liczbę zgłaszających się pacjentów.
 
Liczba lekarzy obecnie pracujących w naszym oddziale jest nie wystarczająca, podobnie jak w innych szpitalach.
Dlatego też liczymy na to, że uda nam się namówić młodych lekarzy do pracy w oddziale, którym kieruje Konsultant Wojewódzku ds. neurologii- dr n. med. Jan Mejnartowicz.
Podejmując decyzję o tak kosztownej dla szpitala inwestycji mieliśmy przede wszystkim na uwadze też dobro naszych pacjentów, ponieważ transport pacjenta z udarem  do pracowni rezonansu magnetycznego oddalonej o 40 km nie jest obojętny. Transportów tych wykonujemy kilkanaście w ciągu tygodnia. Pracownia rezonansu jest także nie bez znaczenia dla pozostałych pacjentów leczonych w innych oddziałach szpitalnych.
 Szpital chciałby  zapewnić dostęp do badań jak największej liczbie pacjentów. - Dlatego będziemy starali się o kontrakt z NFZ – zapowiada Wiesława Cieplicka, prezes zarządu Nowego Szpitala w Świebodzinie, tym bardziej, że w środkowej części województwa takiej pracowni nie ma, a na badanie MRI czeka się kilka miesięcy.
Wielu Radnych z Powiatu oraz Gminy Świebodzin wiele razy dopytywało o możliwość utworzenia takiej pracowni, nie mówiąc o mieszkańcach Powiatu Świebodzińskiego.
Okoliczne szpitale również zainteresowane są podpisaniem umów na wykonywanie badań rezonansu magnetycznego. Szpital w stanach nagłych zapewni możliwość wykonania tych badań przez wszystkie dni tygodnia  całodobowo w ramach teleradiologii.
 
Po przeanalizowaniu różnych możliwości zdecydowano o przeznaczeniu na pracownię rezonansu pomieszczeń starej pralni.
 
Pracownia została wyposażona w urządzenie marki GE , które dostarczy firma Althea Polska, która była również odpowiedzialna za przygotowanie projektu i wykonanie adaptacji pomieszczeń na potrzeby pracowni. Umowa na realizację projektu została podpisana pod koniec ubiegłego roku. Obecnie trwają już prace budowlane i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie pracownia powinna być gotowa od 1 lipca tego roku.
Badanie rezonansem magnetycznym jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych badań wykorzystywanych w diagnostyce schorzeń centralnego układu nerwowego, chorób onkologicznych, zapalnych, chorób demielinizacyjnych ale również zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych kręgosłupa. Urządzenie wykorzystuje fale radiowe oraz pole magnetyczne, dzięki którym otrzymuje się dokładny obraz narządów wewnętrznych. Aparat, który zostanie zainstalowany w pracowni w Świebodzinie umożliwia wykonywanie badań neurologicznych, naczyniowych czy ortopedycznych. RM rejestruje sygnały fizjologiczne badanego pacjenta, jest wyposażony w interkom umożliwiający komunikację z pacjentem oraz system telewizyjny do obserwacji pacjenta podczas badania.
 
Otwarcie pracowni planowane jest na 17 lipca.
Po 20 lipca zapraszamy naszych pacjentów do wykonywania badań w naszej pracowni.
 
Informacja: W. Cieplicka

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: Okolice Najbliższe
 • Baner: Dzień za dniem
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Lubuskie
 • Baner: Policja Świebodzin
 • Baner: burza
 • Baner: Lubuskiej Niebieskiej Tarczy Wobec Przemocy
 • Baner: siSMS
 • Baner: Lubuskie Bony Rozwojowe
 • Baner: Nieodpłatna pomoc prawna

Kontakt - stopka

Starostwo Powiatowe
Ulica Kolejowa 2
66-200 Świebodzin
 
Skrzynka EPUAP: /o4ij429fmn/SkrytkaESP
Godziny pracy Starostwa: 
Poniedziałek:         7:30-17:00
Wtorek-Czwartek:     7:30-15:30
Piątek:              7:30-14:00
Starosta Świebodziński
Zbigniew Szumski
przyjmuje mieszkańców we wszystkich sprawach, również skarg 
i wniosków w poniedziałki w godzinach 8:00 - 15:00
 
Starostwo Powiatowe
Ulica Kolejowa 2
66-200 Świebodzin
BUDYNEK "A"
Gabinet nr 6 (I piętro)
 
68 475 53 08