Aktualności

Aktualności ze zdjęciami

Grand Prix 100 - lecia Niepodległości.

10-05-2018
Grand Prix 100-lecia Niepodległości to cykl 4 biegów organizowanych w powiecie świebodzińskim na dystansie 10 kilometrów: 3 maja 2018 r. – w Zbąszynku (XXVI Bieg Konstytucji ) 3 czerwca 2018 r. – w Łagowie...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Grand Prix 100 - lecia Niepodległości.

KONKURS - Twoja ulubiona trasa rowerowa

09-05-2018
I edycja konkursu dla mieszkańców woj. lubuskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubuskim” Drodzy Mieszkańcy! Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: KONKURS - Twoja ulubiona trasa rowerowa

Powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja

07-05-2018
Dnia 03 maja 2018 r. w Świebodzinie odbyły się Powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości poprzedziła zbiórka uczestników na placu Jana Pawła II, gdzie swój repertuar muzyczny...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim

 • 11-01-2018
 • Autor: Joanna Rybczyńska
 • drukuj

MAGIA AROMATÓW

 
PROJEKT "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim"
 
Kurs „ Magia aromatów w przemyśle spożywczym” dla uczniów PZS w Świebodzinie zorganizowany w Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Magia aromatów

 • 11-01-2018
 • Autor: Joanna Rybczyńska
 • drukuj

Spotkanie sieci doradców zawodowych

 
Dnia 7 grudnia 2017 roku na warsztatach szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie odbyło się spotkanie Sieci Doradców Zawodowych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Świebodzińskim”.
Do współpracy zaproszono Sieć Doradców Zawodowych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej skupiającej osoby odpowiedzialne za realizację zadań doradczych na wszystkich etapach kształcenia. Celem spotkań sieci jest propagowanie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego, wymiana doświadczeń, dobrych praktyk, omawianie trendów na rynku pracy i konsekwencji dla przyszłych wyborów edukacyjno-zawodowych, a przede wszystkim udzielanie sobie nawzajem pomocy w zakresie skutecznego wspierania uczniów. Tematyka bieżącego spotkania obejmowała omówienie charakterystyki lokalnego rynku pracy oraz praktycznych aspektów nauki w wybranych zawodach. Przybyłych gości przywitała Pani Diana Giera-Kmiecik, doradca zawodowy, konsultant z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, która przypomniała pokrótce założenia sieci i omówiła cel spotkania. Następnie Pan Dariusz Wojtala, szkolny doradca zawodowy, kierownik kształcenia zawodowego PZS w Świebodzinie, zrelacjonował stan realizacji projektu w zakresie szkoleń, kursów i staży, jak również sytuację młodocianych pracujących. Pani Adrianna Krzemińska, szkolny doradca zawodowy, pedagog PZS w Świebodzinie przybliżyła dane dotyczące zapotrzebowania na pracowników z uwzględnieniem danych ogólnopolskich, jak i lokalnego rynku pracy. Dyrektor PZS w Świebodzinie Sabina Orlicka opowiedziała o strukturze szkolnictwa zawodowego, jak również omówiła ofertę szkoły, pod kątem jej dopasowania do oczekiwań rynku pracy. W drugiej części spotkania nauczyciele PSZ przedstawili specyfikę pracy w wybranych zawodach na poziomie technicznym oraz szkoły branżowej, w aspekcie wymaganych predyspozycji, jak i potencjalnych możliwości zatrudnienia w regionie. Pan Piotr Rybczyński przedstawił zawody mechaniczne, Pani Joanna Giecołd zawody gastronomiczne, Pan Zbigniew Iwanowski – logistykę, hotelarstwo i turystykę, Pani Ewa Antropik - Konieczna omówiła zawody ekonomiczne i handlowe, Pani Adrianna Krzemińska – kierunek informatyczny. Na zakończenie spotkania Pani Justyna Drzymała, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej podsumowała akty prawne, na których opiera się doradztwo zawodowe w szkole. Spotkanie odbyło się w miłej, skłaniającej do dyskusji i wymiany opinii, atmosferze. Na zakończenie zaproszono zebranych do udziału w Dniach Otwartych Szkoły w dniu 15.12.2017, w trakcie których obok możliwości zwiedzania pracowni, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu goście będą mogli spotkać się z pracodawcami i poznać ich oczekiwania dotyczące pożądanych profilów kompetencji selekcjonowanych do ich organizacji pracowników.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Spotkanie sieci doradców zawodowych

 • 11-01-2018
 • Autor: Joanna Rybczyńska
 • drukuj

SLOW i FAST FOOD

 
 
Warsztaty gastronomiczne SLOW FOOD i FAST FOOD dla nauczycieli PZS i SOSW oraz uczniów PZS w Świebodzinie w Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: SLOW i FAST FOOD

Harmonogram realizacji zajęć w IV kwartale 2017r.

Załączniki

 • 21-09-2017
 • Autor: Joanna Rybczyńska
 • drukuj

Kursy w ramach projektu

 
Kursy nadal trwają, tym razem uczniowie doskonalili swoje umiejętności podczas kursu barmańskiego i baristy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: kurs baristy

12Galeria zdjęć: kurs barmański

Staże zawodowe u pracodawców

 
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie biorący udział w projekcie pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim” w miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu 2017r. odbywali staże zawodowe u pracodawców. Do projektu przystąpili:
czytaj dalej

Szkolenia dla nauczycieli

 
W ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim" również nauczyciele podnoszą kwalifikacje.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: obsługa programów serii INSERT

3Galeria zdjęć: szkolenia dla nauczycieli - dietetyka

Kolejne kursy w ramach projektu

 
Podczas wakacji w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim" zdobywano kolejne umiejętności podczas kursów:
czytaj dalej

Zdobyte dodatkowe uprawnienia

 
Realizowany od listopada 2016 roku projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim” przyniósł pierwsze efekty. Uczestnicy tego projektu zdobywają dodatkowe uprawienia zawodowe, a tym samym zwiększają swoje szanse na rynku pracy.  I tak:
czytaj dalej

Animator czasu wolnego

 
W ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Świebodzińskim" uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych uczestniczyli w szkoleniu - Animator czasu wolnego.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Animator czasu wolnego

1 2 3 4 5 »
 • Baner: Okolice Najbliższe
 • Baner: Dzień za dniem
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Lubuskie
 • Baner: Policja Świebodzin
 • Baner: burza
 • Baner: Lubuskiej Niebieskiej Tarczy Wobec Przemocy
 • Baner: siSMS
 • Baner: Lubuskie Bony Rozwojowe
 • Baner: Nieodpłatna pomoc prawna