Aktualności news box

  • 28-04-2021
  • Autor: Anna Zielińska

Punkt Szczepień Powszechnych w Świebodzinie

Od 08.05.2021 uruchomiamy w Świebodzinie Punkt Szczepień Powszechnych

Od 08.05.2021 uruchomiamy Punkt Szczepień Powszechnych. Znajdować się on będzie w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (dawne Technikum) przy ulicy Żaków 1 w Świebodzinie. Szczepienia odbywać się będą w systemie weekendowym, w soboty i niedziele w godzinach 8 – 20
 
Lokalizacja punktu w salach SOSW, przy ul. Żaków 1 pozwoli obsłużyć, co najmniej kilkaset osób dziennie, a możliwości dodatkowych stanowisk (lub innych lokalizacji) będą zależeć od dostępności szczepionek i możliwości zespołów szczepiennych. 
W centrum obiektu, w osobnych kabinach, przygotowano obecnie 4 stanowiska do szczepień. Szczepień w punkcie dokonywać będą zespoły – lekarz i pielęgniarka. Oprócz tego znajdować się będą: dwa stanowiska wprowadzania danych do centralnego systemu ewidencjonującego szczepienia oraz, wyposażone w krzesła strefy, dla pacjentów oczekujących na szczepienie i odpoczynku. Przygotowano również punkt doraźnej pomocy medycznej

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Świebodzinie realizować będą pracownicy Nowego Szpitala w Świebodzinie

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Świebodzinie realizować będą pracownicy Nowego Szpitala w Świebodzinie, którzy również szczepią mieszkańców naszego powiatu we własnej placówce. Szczepionki z Agencji Rezerw Materiałowych dla nowego punktu będą sukcesywnie rozmrażane i dystrybuowane na ul. Żaków z zamrażarek w Nowym Szpitalu. Umożliwi to ich racjonalne wykorzystanie.
Sprawy porządkowe zabezpieczać będą Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej i Strażacy z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. Za wprowadzanie danych do centralnego systemu ewidencjonującego szczepienia odpowiadać będą pracownicy Starostwa Powiatowego w Świebodzinie.
Punkt Szczepień Powszechnych powstaje dzięki współpracy Nowego Szpitala w Świebodzinie, Gminy Świebodzin i Powiatu Świebodzińskiego.

Jak możesz się zarejestrować?

Masz na to kilka sposobów:
  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • wyślij SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333,
  • bezpośredni kontakt z punktem szczepień nr tel. 512 143 832 (poniedziałek-piątek, w godz. 12:00-15:00)
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.
Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.
 
 Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka znajdziesz jego e-skierowanie. Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

Wypełnij przed szczepieniem

W celu sprawnej realizacji szczepień oraz skrócenia czasu pobytu w Punkcie Szczepień udostępniamy Państwu w załącznikach poniżej:
Należy je pobrać, wydrukować i wypełnić przed wizytą w Punkcie. 
 
Dokumenty są również dostępne w Punkcie Szczepień Powszechnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki