Aktualności

Logo: Powiat Świebodziński

Logo BIP

Aktualności ze zdjęciami

Sprawdź stan powietrza w Świebodzinie

03-08-2020
Tablice z informacją na temat stanu powietrza już wiszą w Świebodzinie: - na ulicy Piłsudskiego 18 - na ulicy Wałowej 1 Czujniki informują mieszkańców o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Sprawdź stan powietrza w Świebodzinie

Fotorelacja - Święto Wojska Polskiego 2020

17-08-2020
15 sierpnia 2020r. o godz. 12:00w Świebodzinie dla uczczenia Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przy Pomniku Niepodległości władze samorządowe Powiatu i Gminy Świebodzin, organizacje kombatanckie, partie polityczne oraz...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Fotorelacja - Święto Wojska Polskiego 2020

Zakup laptopów dla dzieci

18-08-2020
Powiat Świebodziński otrzymał dofinansowanie w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” w kwocie 276 409,00 zł . Za otrzymane dofinansowanie zakupione zostaną laptopy...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Zakup laptopów dla dzieci

Wydarzenia

Zamknięcie wiaduktu na ul. Sulechowskiej w Świebodzinie

Informujemy, że od dnia 05.09.2016r.  wyłączony z ruchu samochodowego zostanie wiadukt w ciągu ul. Sulechowskiej w Świebodzinie. Dla kierowców będą wyznaczone objazdy: przez ul. Łużycką oraz alternatywny w czasie występowania intensywnych opadów deszczu przez ul. Poznańską. Ruch pieszy będzie możliwy przez cały czas trwania remontu wiaduktu.
czytaj dalej

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia 2016 w Świebodzinie obchodzono Święto Wojska Polskiego. W uroczystościach wzięły udział delegacje weteranów, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, władze Powiatu Świebodzińskiego – Starosta Zbigniew Szumski, Wicestarosta Mieczysław Czepukowicz oraz przewodniczący Rady Powiatu Świebodzińskiego Alojzy Jokiel, radni Rady Miejskiej w Świebodzinie, przedstawiciele partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, komendanci Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji, Harcerze.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14Galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego 2016

Obchody 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dla uczczenia 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dnia 1 sierpnia 2016 r. przy Pomniku Niepodległości odbyły się uroczystości z udziałem władz powiatowych, miejskich, organizacji kombatanckich, społecznych oraz  harcerzy.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

XVIII Sesja Rady Powiatu Świebodzińskiego

W dniu 22 czerwca 2016 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XVIII sesja Rady Powiatu Świebodzińskiego. Podczas obrad radni udzielili absolutorium dla Zarządu Powiatu. 15 rdanych głosowało za udzieleniem absolutorium 2 wstrzymało się od głosu.
 
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: XVIII Sesja Rady Powiatu

Nowy system kolejkowy w wydziale Komunikacji i Transportu

       W związku z licznymi sugestiami mieszkańców, spełniając ich oczekiwania Starostwo Powiatowe w  Świebodzinie informuje, że z dniem 20 czerwca 2016 roku wprowadza nowy system zarządzania ruchem klientów w Wydziale Komunikacji i Transportu.
czytaj dalej
 • 02-06-2016
 • Autor: Tomasz Olesiak
 • drukuj

Wizyta Wojewody Lubuskiego w Powiecie Świebodzińskim.

18 maja 2016 roku z wizytą w Powiecie Świebodzińskim przebywał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Głównym celem spotkania było posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na którym omówiono kwestie bezpieczeństwa podczas zbliżających się diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Świebodzinie.
Ponadto Wojewoda spotkał się z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Tematem rozmów były plany rozbudowy i modernizacji placówki. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z samorządowcami z terenu powiatu. Udział w tej części wzięli burmistrzowie, wójtowie, radni gmin Powiatu Świebodzińskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

55Galeria zdjęć: Wizyta Wojewody Lubuskiego

XV Sesja Rady Powiatu Świebodzińskiego

W dni 22 marca 2016 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się XV sesja Rady Powiatu Świebodzńskiego. Radni zebrani na sesji przyjęli informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Pani Arlety Miśkiewicz dotyczącą oceny stanu sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej w Powiecie Świebodzińskim za rok 2015.
 
czytaj dalej

Darmowa pomoc prawna

Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców Powiatu Świebodzińskiego

Na terenie Powiatu Świebodzińskiego działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.
Pierwszy z punktów mieści się w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ulicy Piłsudskiego 18, lokal nr 6.
Pomoc prawna jest udzielana w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 12 - 16 a w czwartki 8 - 12.
Drugi punkt nieodpłatnej pomocy prawnej mieści się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie. Plac Wolności 14 w lokalu nr 3 (pawilon dydaktyczno - rehabilitacyjny).
Pomoc prawna jest udzielana w poniedziałki i wtorki 9-13 a od środy do piątku 8-12.
czytaj dalej
 • 18-01-2016
 • Autor: Joanna Rybczyńska
 • drukuj

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku

Zarząd Powiatu Świebodzińskiego w dniu 18 stycznia 2016r. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku.
Na realizację zadań publicznych Powiatu Świebodzińskiego w 2016 roku w zakresie:
1) podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
2) ochrony i promocji zdrowia,
3) działalności na rzecz osób niepełnosprawnych,
4) wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
5) porządku i bezpieczeństwa publicznego,
6) ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego,
7) turystyki i krajoznawstwa,
8) działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości
zaplanowana została kwota 125.244 zł. 
Oferty na realizację zadań publicznych należy składać w terminie 21 dni od dnia ukazania się ogłoszenia, tj. do dnia 09 lutego 2016 roku w zamkniętej kopercie w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Świebodzinie ul. Kolejowa 2 lub drogą pocztową. Nie będą przyjmowane oferty przesłane drogą elektroniczną. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do Starostwa Powiatowego w Świebodzinie.

Załączniki

 • 21-12-2015

Spotkanie opłatkowe w nowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świebodzinie

Dnia 17 grudnia 2015 roku w nowej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świebodzinie znajdującej się przy ul. 30 Stycznia 2015 zostało zorganizowane uroczyste spotkanie opłatkowe.Głównym celem spotkania było podziękowanie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie wszystkim osobom, które okazały wsparcie i współpracę w działaniach mających na celu utrzymanie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świebodzinie.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 47 »
 • Baner: Okolice Najbliższe
 • Baner: Dzień za dniem
 • Baner: Lubuskie
 • Baner: Policja Świebodzin
 • Baner: burza
 • Baner: Lubuskiej Niebieskiej Tarczy Wobec Przemocy
 • Baner: siSMS
 • Baner: Lubuskie Bony Rozwojowe
 • Baner: Nieodpłatna pomoc prawna
 • Baner: ZPPnowe